Brigáda 6.9.2009

Dne 6.9.2009 se uskuteční od 09.00 h brigáda ve zbrojnici z důvodu výměny garážových vrat. Prosím o hojnou účast a vzhledem k tomu, že bude zajištěno nějaké občerstvení, posílejte Rosťovi potvrzení o účasti. Sdělte to i ostatním členům SDH, starosta sboru je omluven, jede odpočívat k moři. Děkuji

Brigáda 21.8.2009

Dne 21.8.2009 v pátek v 16.00 hod se uskuteční brigáda na letní slavnost konanou dne 22.8. Večer s posezením a guláškem. Přijďte, kdo můžete.

Dík starosta SDH Tomáš Stefan

Letní Slavnost 22.8.2009
Veškeré atrakce zdarma

TFA Štramberk 2009

Za příznivého počasí (bez očekávaného deště a s teplotami pod 20 stupňů Celsia) a premiérově s elektronickou časomírou (bude použita na prestižní hasičské olympiádě v závěru července v Ostravě) se v sobotu 6.6.2009 konal v krásném prostředí městečka Štramberku silový hasičský víceboj TFA. Utkat se přijelo osm desítek profesionálních a dobrovolných hasičů z celé ČR.
Start byl v sobotu dopoledne na svažitém náměstí pod Štramberskou trúbou (okres Nový Jičín), cíl byl po překonání několika silových překážek a tří stovek schodů v zámeckém parku a ve věži až na ochozu Trúby. Hasiči byli v kompletním zásahovém obleku, včetně těžkých bot, přilby a zapnutého dýchacího přístroje, což znamenalo nést na zádech těžkou tlakovou láhev se vzduchem.
Anglická zkratka TFA (Toughest Firefighter Alive = Nejtvrdší hasič přežije) jen dokládá náročnost hasičského víceboje s několika překážkami těsně za sebou (rozvinutí 2 hadic B s proudnicemi, byť bez vody, 60 úderů těžkým kladivem (10 kg) do trenažéru, překonání dva metry vysoké překážky, transport figuríny těžké 80 kg, šplh na lešení s vytažením těžkého břemene barelu s vodou o hmotnosti 20 kg). Pro poslední zbytky sil je připraveno zhruba 300 schodů až na ochoz notoricky známé Trúby.
Doběh do cíle musel každý hasič oznámit zazvoněním na velký zvonec, což bylo slyšet až na náměstí. Pomoci každému s překonáním vysílení a kyslíkového dluhu byla připravena sestra Zdravotnické záchranné služby a kolegové hasiči. Na rozdíl od loňského roku s tropickými teplotami, kdy jeden ze soutěžících musel být ošetřen ve zdravotnickém zařízení, letošní TFA příjemně ovlivnilo střízlivě chladné počasí s mraky na obloze.
I přes úskalí závodu o přežití, který velmi věrně simuluje skutečné podmínky u hasičských zásahů, se nejlepší přiblížili až k pětiminutové hranici. Za tak krátkou dobu bych tam snad pouze vyběhl a jen ve sportovním, ale bez těch překážek. A nahoře by mě museli omejvat, poznamenal jeden z diváků.


Umístění v kat. C dobrovolní hasiči skončil Radek na 12.místě a celkově 34. ze 73 soutěžících. Článek a výsledkovou listinu najdete na www.tfa-czech.czFotky k nahlédnutí v galerii

Fyzická příprava JSDH Horní Suchá

V Sobotu 16.5.2009 u hasičské zbrojnici proběhla fyzická příprava výjezdové jednotky.
Všichni členové výjezdové jednotky byli prověření fyzickými testy, které se skládaly s cviků CLMT, KLIKU, LEH-SED a to vše za jednu minutu. Zároveň byla jednotka přezkoušená z teoretické části a to formou testu. Celé akce se zúčastnili také tři noví uchazeči, kteří tímto testem byli prověření, aby mohli vstoupit mezi naše řady. Jedná se o p. Kořenka P., p. Stárka M. a p. Uhlíře I. Závěrem musím všem poděkovat za zodpovědný přístup, jak celé jednotky, tak i rovněž těm nových uchazečů, kteří se přesvědčili, že stát se dobrovolným hasičem není až zas tak lehké.


Fotky k nahlédnutí v galerii

Soutěž v požárním útoku - 23.5.2009

Dne 23.5.2009 v 15:00 se koná v Životicích hasičská soutěž.
Ve středu 20.5.2009 v 16:00 je trénink na tuto soutěž.

Propozice ke stažení ZDE

Fyzická příprava jednotky probíhá v pondělí, ve středu a v pátek v 16:30.

Další sraz uchazečů do výjezdové jednotky + vaječina

Dne 16.5.2009 v 15:00 se koná další sraz jednotky a uchazečů o členství
ve výjezdové jednotce. Jedná se o fyzickou přípravu, nějaké testíky atd.
Cca kolem 16:30 bude vaječina, informace k vaječině se včas dozvíte.

S sebou sportovní oblečení :))


Sraz uchazečů

24.dubna 2009 v 16:00 u požární zbrojnice se koná sraz všech uchazečů o členství ve výjezdové jednotce.


Pouťová zábava v Horní Suché

Dne 1.5.2015 v 19.00 hod se bude konat pouťová zábava,
k tanci hraje skupina DUO VEGA


Zve SDH Horní Suchá
<center>
<img style="border-style: solid; border-width: 3px; color: rgb(153, 0, 0);" src="http://www.sdh-hornisucha.cz/images/mix/poutovka2009.jpg" alt=""></center>

Ples SDH Horní Suchá 21.2.2009

Poprvé v letošním roce a po mnoha letech se opět konal hasičský ples ve všech prostorách Dělnického domu v Horní Suché a taky ve všech prostorách PZKO.
K tanci na hlavním sále hrála sk. SANTROPÉZ a na malém sále byl disdžokej Petr Olšák. Super atmosféra v obou sálech přílakala na parket mnoho zúčastněných. Hned po zahájení, kdy přivítal všechny přítomné starosta sboru Tomáš Stefan, následovalo předtančení tanečního kroužku z Karviné a začala volná zábava. Kolem půlnoci proběhla bohatá tombola a dále zábava pokračovala
do ranních hodin. Všichni přítomni byli nadmíru spokojeni a mohou se těšit na další akci, kterou připravujeme 1.5.2009 v 19.00 hod, kdy se bude jednat o pouťovou zábavu.


Fotky k nahlédnutí v galerii
je tam i možnost stažení kompletního balíčku všech fotek z plesu...

Brigáda - příprava na ples

V sobotu 21.2.2009 sraz u požární zbrojnice v 9:00hod
Donést dary do tomboly hned ráno !
Večer sraz v 18:00hod v Dělnickém domě.

23.1.2009 se konala Valná hromada

Na této valné hromadě byli vyznamenáni tito hasiči:


Stužka:
20 let Petr Duda
30 let Jaroslav Kněžík, Bedřich Woznica
40 let Czeslav Preisner

Medaile za zásluhy:
- Marek Szelong
- Radek Zsibrita

Čestné uznání KSDH:
- Bedřich Woznica

Medaile sv. Floriána:
- Stanislav Káňa

Čestné uznání ÚSH:
- Czeslav Preisner


Fotky k nahlédnutí v galerii
Zápis ke stažení ZDE

Vytvořil Viktor Petříček (Devbon)