Hasičský ples SDH Horní Suchá 21.2.2009


Pokud nevíte co s volným časem,
tak hasiči ze Suché Vás srdečně zvou na již tradiční

HASIČSKÝ PLES

který se koná 21.února 2009 v Dělnickém domě v Horní Suché.
Začínáme v 19 hodin!
K tanci hraje - ostatně jako vždy - skupina Santropez.
Cena místenky 350,- Kč.

Cvičení výjezdové jednotky 6.12.2008

V sobotu 6.12.2008 ve zbrojnici v Horní Suché proběhlo prověřování fyzických schopností a pohotovosti výjezdové jednotky SDH Horní Suchá. Součásti fyzických testů, bylo procvičení a manipulace s dýchací technikou a nácvik výjezdu. Důležitou součástí školení bylo proškolení o změně způsobu svolávaní jednotky,
která v současné době probíhá formou SMS odeslané SOPISEM JIH FM.

V návaznosti na naplňování koncepce Hasičského záchranného sboru ČR „Zaměření rozvoje operačních a informačních středisek integrovaného záchranného systému na úrovni krajů“ z 14.11.2003, dojde k útlumu operačního a informačního střediska územního odboru Karviná (dále jen OPIS Karviná). Jeho úkoly plně převezme
tzv. sektorové operační a informační středisko (dále jen SOPIS) JIH se sídlem na centrální stanici územního odboru Frýdek-Místek.

SOPIS JIH bude vykonávat činnost, vyplývající pro operační střediska IZS ze zákona č.239/2000Sb., o integrovaném záchranném systému a změně některých zákonů,
a z dalších prováděcích předpisů a zároveň bude plnit roli operačního střediska Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Územní působnost je stanovena pro území okresů Nový Jičín, Frýdek-Místek a Karviná. SOPIS JIH byl zprovozněn k 1.10.2008 a tím plně přebral veškerou funkcionalitu OPIS Karviná
a začala plnit úkoly i pro okres Karviná.

SOPIS JIH – kontaktní údaje

1. Telefonní spojení: 950 720 010
2. Radiové spojení: Volací značka PFM 100
3. Krizové mobilní telefony:
- 725 145 211
- 725 145 212
- 725 145 412
- 725 145 312

Velitel SDH Horní Suchá Rostislav Krhovjak

(další fotky v galerii)

Odborná příprava strojníků JPO III

Oznamuji všem strojníkům, že proběhne cyklická odborná příprava strojníků JPO III, kurz S-8, který se uskuteční dne 20.12.2008 od 9.00 hodin na centrální hasičské stanici v Karviné. Účast nutná...

Brigáda

V neděli 16.11.08 ve 13.00 hod. je brigáda, ( úklid po malířích).
Prosím všechny členy o hojnou účast.

Předem děkuji...

Schůze výboru

Dne 11.11.2008 tj. úterý v 17.00 hod proběhne schůze výboru v has. zbrojnici
v Horní Suché. Účast nutná, projednávat se bude ples 2009, rozpočet na rok 2009
a dále kulturní akce včetně příparvy na valnou hromadu.

Proběhl slavnostní večírek pro členy SDH Horní Suchá

Dne 11.10. proběhl v sále Dělnického domu v Horní Suché slavnostní večírek pro aktivní členy našeho sboru. Úvodem vystoupil starosta SDH Tomáš Stefan, který všem přítomným poděkoval za aktivní práci v průběhu roku na příparvě a samotném konání akcí. Nezapoměl na naše manželky, kterým předal kytičku. Poté začala volná zábava, program zpestřil kouzelník Vosáhlo, který prvně ukázal pár zajímavých triků a poté ke každému přistoupil a přímo před očima představil nějaké to své kouzlo. K tanci vyhrával disdžokej z Hnojníka Petr Olszar, takže zábava skončila v ranních hodinách. Doufám, že si všichni přišli na své a příště nashledanou.

Shrnutí - Letní slavnost 16.8.2008 Horní Suchá

Dne 16.8.2008 proběhla v areálu hasičské zbrojnice v Horní Suché letní slavnost. Ještě dopoledne se zdálo, že tato akce bude zrušena z důvodu nepříznivého počasí, ale po přezkoumání jsme se rozhodli akci uspořádat. Byla o to složitější, že někteří členové sboru byli na dovolené. Kolem 16.00 hod, to už bylo po dešti, pomalu do zbrojnice přicházeli první návštěvníci se svými dětmi, a kolem hodiny 18. jich už bylo okolo 200. Přítomen byl i šéfredaktor Havířovských listů. Pro děti byl připraven skákací hrad, ostatní atrakce z důvodu nepříznivého počasí byly zrušeny. Kolem 18.30 hod dorazil dlouho očekávaný a všem známý Michal Nesvadba z kouzelné školky, který děti bavil celou hodinu a poté byla pro ně připravena autogramiáda. Pro dospělé vyhrával disdžokej Petr Olszar z Hnojníku. Občerstvení bylo pro všechny zajišťěno a kolem 24 hodiny byla akce ukončena. Co říci na závěr, ikdyž počasí nám příliš nepřálo, přesto děkujeme všem přítomným občanům za účast a doufám, že i v příštím roce si najdete čas a na naši akci opět přijdete.

Starosta SDH Tomáš Stefan

Požár 24.9. - 25.9. administrativní budovy ve Stonavě

Šest jednotek hasičů zasahovalo od středečního večera 24.9.2008 až přes středeční půlnoc u požáru přízemní administrativní budovy ve Stonavě (okres Karviná) ve tvaru „U“, která měla po rekonstrukci sloužit od ledna 2009 jako ubytovna. Z objektu se podařilo včas odejít pěti lidem, škodu odhadl majitel na 3,5 milionu korun.

Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů ve středu krátce po půl deváté večer. Na místo byly ihned vyslány tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Karviné, Havířově a Českém Těšíně
a s nimi tři dobrovolné jednotky hasičů z obcí Horní Suchá, Český Těšín-Město
a Petrovice-Závada.

Při příjezdu hořela vysokým plamenem a po celé své ploše sedlová střecha jednopodlažního objektu ve tvaru U s hlavní částí o délce 36 metrů a dvěma rameny (bočními částmi), každé mělo 22 metrů. Šířka objektu byla cca 7 metrů. Hasičům se podařilo dostat silně rozvinutý požár pod kontrolu až za téměř dvě hodiny. Zcela jej uhasili až kolem půl páté ráno, když na místě zůstala od jedné hodiny do půl páté hasičská jednotka Petrovice-Závada.

I tak z rekonstruované administrativní budovy, která měla být otevřena v lednu 2009 jako ubytovna, zbyly pouze zděné části střední části, boční části byly ze sendvičové konstrukce a ta nápor ohně nevydržela.

V objektu se pohybovalo před požárem pět osob, těm se podařilo odpustit areál bez zranění. Příčinu vzniku požáru vyšetřuje Policie ČR ve spolupráci s hasiči. Ve čtvrtek dopoledne (tj. 25.9.2008), tedy za světla, bude požářiště společně ohledáno.

Vyjádření velitele jednotky:
Jako velitel jednotky, bych chtěl poděkovat vyjezdové jednotce, jmenovitě p.Kluziokovi, p.Zsibritovi, p. Szelongovi, p. Sikorovi za osobní a profesionální přístup, při zásahu ve Stonavě.
Jsem pyšný na to, že můžu velet takovým hasičům, kteří ukázali svou dovednost
a profesionalitu, srovnatelnou s profíky.
Kluci děkuji...

Letní slavnost Horní Suchá 16.8.2008

Letní slavnost se koná dne 16.8.2008 v 15.00 hod v areálu hasičské zbrojnice
v Horní Suché. K tanci hraje DJ Petr Olszák z Hnojníka, po celou dobu pro děti atrakce - skákací hrad, trampolíny - zdarma. Večer kolem 18.00 hod přijede pro velký zájem Michal Nesvadba.

Vstupné dospělí 40,-Kč, občerstvení zajištěno.
Těšíme se na vaši účast. Doufáme, že bude krásně slunečno.


Večerní nehoda autobusu - Fotky ze cvičení
Klikni zde pro stažení Davidových fotek (96 fotek, 16 Mb)

Klikni zde pro stažení Vikiho fotek (319 fotek, 60 Mb)


Nikde jinde nenajdete tolik fotografií z této akce, než právě zde na stránkach Sboru dobrovolných hasičů Horní Suchá !!!

Malý náhled fotek je již v galerii...A nyní nějaký pokec k této události:

Čtyři jednotky hasičů, Zdravotnická záchranná služba, záchranné skupiny Českého červeného kříže a Policie ČR se zapojily ve středu 18.6.2008 večer v Karviné-Dolech do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, zaměřeného na záchranu osob u dopravní nehody autobusu MHD se dvěma osobními automobily.

Následkem srážky začalo hořet v motoru autobusu, což imitovaly dýmovnice. Hasičům a dalším složkám IZS se podařilo zachránit a vyprostit kolem 30 zraněných, tři osoby nehodu nepřežily. Jeden z raněných během zásahu odešel v šoku ze sběrného místa, takže jej záchranáři museli vyhledávat v terénu pomocí termokamer.

Cvičení se konalo ve večerních hodinách hlavně pro ztížení zásahu a také kvůli pracovní době figurantů. Zapojily se tři jednotky HZS MSK ze stanic Karviná, Havířov a Orlová a s nimi dobrovolní hasiči Horní Suchá, vedle nich ZZS, ČCK a Policie ČR.

Schůze výboru

Schůze výboru dne 24.6. v 16.30 hod

Menší rozpis akcí

17.5.2008 u požární zbrojnice "brigáda, smažení vaječiny",
(100Kč/osoba + vajíčka)

17.5.2008 "okrsková soutěž" v Havířově-Šumbarku

16.8.2008 v areálu požární zbrojnice se bude konat "Letní slavnost"

Vytvořil Viktor Petříček (Devbon)