Shrnutí - Letní slavnost 16.8.2008 Horní Suchá

Dne 16.8.2008 proběhla v areálu hasičské zbrojnice v Horní Suché letní slavnost. Ještě dopoledne se zdálo, že tato akce bude zrušena z důvodu nepříznivého počasí, ale po přezkoumání jsme se rozhodli akci uspořádat. Byla o to složitější, že někteří členové sboru byli na dovolené. Kolem 16.00 hod, to už bylo po dešti, pomalu do zbrojnice přicházeli první návštěvníci se svými dětmi, a kolem hodiny 18. jich už bylo okolo 200. Přítomen byl i šéfredaktor Havířovských listů. Pro děti byl připraven skákací hrad, ostatní atrakce z důvodu nepříznivého počasí byly zrušeny. Kolem 18.30 hod dorazil dlouho očekávaný a všem známý Michal Nesvadba z kouzelné školky, který děti bavil celou hodinu a poté byla pro ně připravena autogramiáda. Pro dospělé vyhrával disdžokej Petr Olszar z Hnojníku. Občerstvení bylo pro všechny zajišťěno a kolem 24 hodiny byla akce ukončena. Co říci na závěr, ikdyž počasí nám příliš nepřálo, přesto děkujeme všem přítomným občanům za účast a doufám, že i v příštím roce si najdete čas a na naši akci opět přijdete.

Starosta SDH Tomáš Stefan

Požár 24.9. - 25.9. administrativní budovy ve Stonavě

Šest jednotek hasičů zasahovalo od středečního večera 24.9.2008 až přes středeční půlnoc u požáru přízemní administrativní budovy ve Stonavě (okres Karviná) ve tvaru „U“, která měla po rekonstrukci sloužit od ledna 2009 jako ubytovna. Z objektu se podařilo včas odejít pěti lidem, škodu odhadl majitel na 3,5 milionu korun.

Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů ve středu krátce po půl deváté večer. Na místo byly ihned vyslány tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Karviné, Havířově a Českém Těšíně
a s nimi tři dobrovolné jednotky hasičů z obcí Horní Suchá, Český Těšín-Město
a Petrovice-Závada.

Při příjezdu hořela vysokým plamenem a po celé své ploše sedlová střecha jednopodlažního objektu ve tvaru U s hlavní částí o délce 36 metrů a dvěma rameny (bočními částmi), každé mělo 22 metrů. Šířka objektu byla cca 7 metrů. Hasičům se podařilo dostat silně rozvinutý požár pod kontrolu až za téměř dvě hodiny. Zcela jej uhasili až kolem půl páté ráno, když na místě zůstala od jedné hodiny do půl páté hasičská jednotka Petrovice-Závada.

I tak z rekonstruované administrativní budovy, která měla být otevřena v lednu 2009 jako ubytovna, zbyly pouze zděné části střední části, boční části byly ze sendvičové konstrukce a ta nápor ohně nevydržela.

V objektu se pohybovalo před požárem pět osob, těm se podařilo odpustit areál bez zranění. Příčinu vzniku požáru vyšetřuje Policie ČR ve spolupráci s hasiči. Ve čtvrtek dopoledne (tj. 25.9.2008), tedy za světla, bude požářiště společně ohledáno.

Vyjádření velitele jednotky:
Jako velitel jednotky, bych chtěl poděkovat vyjezdové jednotce, jmenovitě p.Kluziokovi, p.Zsibritovi, p. Szelongovi, p. Sikorovi za osobní a profesionální přístup, při zásahu ve Stonavě.
Jsem pyšný na to, že můžu velet takovým hasičům, kteří ukázali svou dovednost
a profesionalitu, srovnatelnou s profíky.
Kluci děkuji...

Letní slavnost Horní Suchá 16.8.2008

Letní slavnost se koná dne 16.8.2008 v 15.00 hod v areálu hasičské zbrojnice
v Horní Suché. K tanci hraje DJ Petr Olszák z Hnojníka, po celou dobu pro děti atrakce - skákací hrad, trampolíny - zdarma. Večer kolem 18.00 hod přijede pro velký zájem Michal Nesvadba.

Vstupné dospělí 40,-Kč, občerstvení zajištěno.
Těšíme se na vaši účast. Doufáme, že bude krásně slunečno.


Večerní nehoda autobusu - Fotky ze cvičení
Klikni zde pro stažení Davidových fotek (96 fotek, 16 Mb)

Klikni zde pro stažení Vikiho fotek (319 fotek, 60 Mb)


Nikde jinde nenajdete tolik fotografií z této akce, než právě zde na stránkach Sboru dobrovolných hasičů Horní Suchá !!!

Malý náhled fotek je již v galerii...A nyní nějaký pokec k této události:

Čtyři jednotky hasičů, Zdravotnická záchranná služba, záchranné skupiny Českého červeného kříže a Policie ČR se zapojily ve středu 18.6.2008 večer v Karviné-Dolech do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému, zaměřeného na záchranu osob u dopravní nehody autobusu MHD se dvěma osobními automobily.

Následkem srážky začalo hořet v motoru autobusu, což imitovaly dýmovnice. Hasičům a dalším složkám IZS se podařilo zachránit a vyprostit kolem 30 zraněných, tři osoby nehodu nepřežily. Jeden z raněných během zásahu odešel v šoku ze sběrného místa, takže jej záchranáři museli vyhledávat v terénu pomocí termokamer.

Cvičení se konalo ve večerních hodinách hlavně pro ztížení zásahu a také kvůli pracovní době figurantů. Zapojily se tři jednotky HZS MSK ze stanic Karviná, Havířov a Orlová a s nimi dobrovolní hasiči Horní Suchá, vedle nich ZZS, ČCK a Policie ČR.

Schůze výboru

Schůze výboru dne 24.6. v 16.30 hod

Menší rozpis akcí

17.5.2008 u požární zbrojnice "brigáda, smažení vaječiny",
(100Kč/osoba + vajíčka)

17.5.2008 "okrsková soutěž" v Havířově-Šumbarku

16.8.2008 v areálu požární zbrojnice se bude konat "Letní slavnost"

Schůze výboru

Dne 9. dubna 2008 v 16:30 hod proběhne schůze výboru v hasičské zbrojnici.

Pozvánka na školení rozhodčích v požárním sportu

Zveme Vás na školení rozhodčích v požárním sportu, které se uskuteční
dne 1.4.2008 v 15:30 hodin v HZ Karviná Hranice.

Program školení:
- výklad směrnic
- testové otázky
- org. záležitosti

Počet rozhodčích nahlaste na OSH ČMS Karviná tel. 596 364 210 do 26.3.2008
( nutné k zabezpečení stravy ). Mohou se přihlásit i noví zájemci.

V našem případě se zúčastní: Šenkyřík Stanislav ( není uvedeno který ),
Krhovjak Rostislav, Zsibrita Radek, Raš Roman.

S pozdravem starosta sdružení

Schůze okrsku Havířov, schůze výboru...

12.2. 2008 v 17:00 - schůze okrsku Havířov v naší zbrojnici
13.2. 2008 v 16:30 - schůze výboru

Stáhnout zápis ze zasedání okrsku

Hasičský ples 23.2. 2008

Ano, a je to tady. Hasičský ples 23.2.2008 v 19:00hod v Kulturním domě
Horní Suchá. Cena vstupenky je 400,- Kč na osobu.

K tanci a poslechu hraje skupina Santropéz

Valná hromada

Dne 26.1. 2008 v 16:00hod se koná valná hromada v hasičské zbrojnici

Pro zobrazení fotek klikni ZDE

Vytvořil Viktor Petříček (Devbon)