Zde můžete zvolit rok výjezdů

- 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 -

Výjezdy 2009


12.11.2009 Zatopený sklep Horní Suchá
Podrobnosti: V ranních hodinách dne 12.11.2009 byla povolána výjezdová jednotka SDH Horní Suchá na ulici Zalomená 480/5 v Horní Suché.
Na místě události jsme odčerpali pomoci plovoucího čerpadla FROGY 8 vodu ze zatopeného sklepu.
Zúčastnili se tito hasiči: Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, David Šebesta, David Krhovjak,


26.10.2009 Požár nízké budovy Karviná
Podrobnosti: Požár Nízké budovy Karviná Hranice ul.Marklovická

Oficiální Info:
Krátce po půl desáté večer dne 26. 10. 2009 vyjeli hasiči na Karvinsku k požáru obytného domu v Karviné Hranicích na Marklově ulici. Po příjezdu na místo zjistili, že na domě hoří střecha a povolali na místo další posilové jednotky.

Ihned zahájili hasební práce a evakuaci obyvatel domu. V tuto dobu již lidé v domě spali a proto se průzkum zaměřil hlavně na to, aby v hořícím domě nikdo nezůstal. Na místě zasahovalo 8 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Profesionálové z HZS Moravskoslezského kraje, stanice Karviná a Orlová, dobrovolná hasiči z jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Petrovice, Závada, Doubrava, Havířov, Horní Suchá, Karviná Hranice a Orlová Poruba.

INFO O NAŠÍ ČINNOSTI:Po příjezdu na místo události velitel zásahu vyslal naše dva členy v dýchacích přístrojích k hašení na pravém proudu C.Hašení jsme prováděli v silně zakouřených půdních prostorách domu. Naše cisterna byla pověřena doplňování vody.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Roman Raš, Martin Sikora, David Šebesta, David Krhovjak,


21.10.2009 Taktické cvičení Horní Suchá
Podrobnosti: Ve středu 21.10.2009 byl vyhlášen poplach v areálu firmy Primagas v Horní Suché. Jednalo se o taktické cvičení za účasti čtyř jednotek hasičů s Karvinská, Policie ČR a rychlé záchranné služby.Naší jednotku po příjezdu na místo události velitel zásahu vyslal 2 členy na rozvinutí útočného proudu C. Jeden člen v VDP byl začleněn do průzkumné skupiny. Vozidlo CAS - 24 Renault Midlum bylo vyzváno ke kyvadlové dopravě vody.Velitel jednotky byl určen velitelem zásahu spojařem. Po ukončení cvičení se celá jednotka zúčastnila exkurze po areálu.
Cílem celého cvičení bylo prověření vzájemné komunikaci a součinnost složek IZS a také komunikace se zaměstnanci firmy.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak, R. Moldrzyk


19.10.2009 Požár hosp. budovy Havířov-město
Podrobnosti: V pondělí 19.10.2009 ve 23.08hod byl výjezdové jednotce vyhlášen SOPIS-JIH poplach, jednalo se o požár hospodářské budovy v Havířově Městě na ulici Formanská 1394/24. Jednotka dorazila na místo události jako pátá a po dohodě s velitelem zásahu doplnila pouze vodu s cisterny a vrátila se na základnu.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


12.10.2009 Požár zeměděl. stavení Orlová - Poruba
Podrobnosti: V pondělí 12.10.2009 ve 4:06 hod. byla povolána výjezdová jednotka SDH Horní Suchá operačním střediskem k požáru. Jednalo se o zemědělské stavení na ulici Zátiší v Orlové-Porubě. Po příjezdu na místo zásahu se jednotka zapojila s dýchací technikou do hašení objektu a vozidlo CAS-24 Renault Midlum se zapojilo do kyvadlové dopravy vody. S důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek se požár nedařilo dlouho dostat pod kontrolu, nicméně asi po třech hodinách byl požár lokalizován. Na místě události zasahovaly jednotky HZS Orlová-Lutyně, HZS Karviná, SDH Orlová-Poruba, SDH Rychvald, SDH Horní Suchá. Výjezdová jednotka SDH Horní Suchá ve složení T. Kluziok, M. Sikora, R. Zsibrita, M. Szelong, R. Raš, D. Krhovjak se vrátila na základnu v 7:30 hod. a po údržbě a kontrole výstroje a výzbroje byla opět připravená.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


26.08.2009 Požár nízké budovy Horní Suchá
Podrobnosti: Ve středu 26.8.2009 byla výjezdová jednotka povolána na požár nízké budovy v Horní Suché na ulici U vlečky 615. Jednalo se o opuštěný finský domek, ve kterém pravděpodobně přespávali bezdomovci. Požár v podkroví byl rychle uhašen a tak nedošlo k poškození vedlejší budovy.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Martin Sikora, Tomáš Stefan, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


26.08.2009 Likvidace bodavého hmyzu Horní Suchá
Podrobnosti: Na pokyn OPIS byla povolána výj. jednotka na likvidaci bodavého hmyzu v Horní Suché na ulici Zelená. Na tuto událost vyjeli dva členové výjezdové jednotky p. Zsibrita Radek, p. Krhovjak David a úspěšně zlikvidovali roj sršňů na zahradě rodinného domku.
Zúčastnili se tito hasiči: Radek Zsibrita, David Krhovjak,


19.08.2009 Pozár lesního porostu Stonava
Podrobnosti: 19.8.2009 ve 12.41 byl vyhlášen požár lesní trávy ve Stonavě u dolu 9. květen.
Byly provedené dohašovácí práce na lesním porostu.
Zúčastnili se tito hasiči: Roman Raš, David Šebesta, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


18.08.2009 Požár dopravního vozidla Horní Suchá
Podrobnosti: V časných ranních hodinách 18.8.2009 v Horní Suché na ulici Důlní hořelo osobní vozidlo značky Favorit.
Během hodiny byl požár zlikvidován a místo bylo předáno majiteli.
Zúčastnili se tito hasiči: Rostislav Krhovják, Martin Sikora, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


02.07.2009 Technická pomoc Horní Suchá
Podrobnosti: Ve čtvrtek 2.7.2009 se přes obec prohnala větrná smršť .Výjezdová jednotka byla povolaná k technické pomoci. Jednalo se o odtažení os.automobilu ze zatopené silnice.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Aleš Zálejský,


18.06.2009 Planý poplach Horní Suchá
Podrobnosti: Jednalo se o paraglidistu, který měl údajně uvíznout a viset na drátech vysokého napětí. Osoba nebyla nalezená i když byl použít vrtulník s termokamerou.
Zúčastnili se tito hasiči: Martin Sikora, Marek Szelong, David Šebesta, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


11.06.2009 Taktické cvičení Horní Suchá
Podrobnosti: Ve čtvrtek 11.6.2009 proběhlo na zákl.škole v Horní Suché ul. Těrlická 969 taktické cvičení. Tématem cvičení byla evakuace osob a likvidace požáru s vyproštěním zraněné osoby. Zúčastněná stanice SDH Horní Suchá s technikou CAS 24 Renault Midlum. Cvičení proběhlo podle plánu bez závad. Velitelem cvičení byl Krhovjak R., strojníkem Sikora M. hasič č.1 Szelong M. č.2 Krhovjak D. č.3 Šebesta D. č.4 Zsibrita R. č. 5 Raš R. hasič záchranář Kluziok T.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, David Šebesta, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


07.06.2009 Likvidace bodavého hmyzu Horní Suchá
Podrobnosti: ulice Těrlická
Zúčastnili se tito hasiči: Rostislav Krhovják, Radek Zsibrita, David Krhovjak,


22.05.2009 Větrná smršť Horní Suchá
Podrobnosti: V pátek 22.5.2009 se přehnala přes naší obec větrná smršť, která napáchala značné škody. Naše jednotka byla povolána na odstraňování následků této větrné smrště a to ořezáváním spadlých stromů z dopravní komunikace. Velitelem této události byl Rostislav Krhovjak, strojníkem Martin Sikora a hasiči Kluziok T.,Zsibrita R., Raš R., Zálejský A., Šebesta D., Krhovjak D.

Zároveň jím tímto děkuji za obětavou práci.
Velitel SDH Horní Suchá.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, David Šebesta, Aleš Zálejský, Radek Zsibrita,


12.05.2009 Požár auta Horní Suchá
Podrobnosti: Horní Suchá ul. Vrchní 562/2
Velitel: Kluziok
Strojník: Sikora

Hořelo osobní vozidlo, kluci měli jenom dozor na místě zásahu.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, David Šebesta, David Krhovjak,


27.04.2009 Požár pneumatik Karviná
Podrobnosti: Úkolem bylo hašení na útočném proudu ''C'' v dýchacích přístrojích s pěnotvornou proudnicí a doplňovaní vody.
Zúčastnili se tito hasiči: Rostislav Krhovják, Martin Sikora, Tomáš Stefan, Marek Szelong, David Krhovjak


18.04.2009 Lesní požár Stonava
Podrobnosti: Požár byl hlášen asi čtvrt hodiny před třinátou hodinou. Na místě zasahovaly dobrovolné jednotky z Albrechtic, Horní Suché a Havířova. Na pomoc jim přijeli také profesionální hasiči z Karviné.

Požár zasáhl plochu o rozloze zhruba 100 x 50 metrů. Bez rychlého zásahu se však mohl s větrem rychle rozšiřovat. Obavy z postupu plamenů měli především lidé, kteří v blízkosti lesa mají novostavby rodinných domů. "Pojďte prosím nejdřív k nám. Máme tady přípojku plynu," žádala žena hasiče.

Hasiči požár lokalizovali v průběhu několik minut, když nasadili několik vodních proudů. Právě kvůli vysoké spotřebě vody museli další zásoby dovážet. Hydrant v blízkosti lesa se jim totiž nepodařilo zprovoznit. K úplnému uhašení potřebovali velké množství vody, aby dostatečně prolili půdu a porosty pro zabránění opětovného rozhoření.

Předpokládá se, že požár vznikl založením z nedbalosti.
Zúčastnili se tito hasiči: Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak


12.04.2009 Požár nízké budovy Albrechtice
Podrobnosti: Strojník:Martin Sikora
Velitel:Radek Zsibrita
Hasič 1:Marek Szelong
Hasič 2:Roman Raš


K nedělnímu požáru vyjelo do Albrechtic pět hasičských jednotek z Karvinska před nedělní půlnocí. Hořet začalo v přístavku rodinného domku o půdorysu zhruba 10 x 5 metrů odhadem deset minut před 23. hodinou, zpozorován byl až asi za půlhodinu. Šlo o požár dřevěné boudy, plechového přístřešku, střechy a prvního patra (2.NP).

Na místo byly vyslány dvě jednotky HZS MSK ze stanic v Karviné a Havířově a tři dobrovolné jednotky z Albrechtic, Těrlicka a Horní Suché. Požár dostali pod kontrolu během hodiny, dohašování trvalo další dvě a půl hodiny. Hasiči vynesli z přístavku dvě plynové tlakové lahve.

Celková škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun. Příčina vzniku požáru: nedbalost při pálení listí. Listí bylo páleno v kovovém sudu.
Zúčastnili se tito hasiči: Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita,


09.04.2009 Požár lesního porostu Horní Suchá
Podrobnosti:
Zúčastnili se tito hasiči: Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak


23.03.2009 Dopravní nehoda Horní Suchá
Podrobnosti: Výjezd k dopravní nehodě, kde došlo k úniku provozních kapalin.

Velitel: Krhovjak.R
Strojník: Szelong.M
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Roman Raš, Marek Szelong, Radek Zsibrita, David Krhovjak


13.01.2009 Požár budovy Horní Suchá
Podrobnosti: V úterý 13.1.2009 odpoledne v Horní Suché byl nahlášený na tísňové lince hasičů požár nevyužívaného dvoupodlažního objektu z unimobuněk. Na místo události byla vyslána jednotka HZS Havířov, SDH Horní Suchá a SDH Havířov. Oheň dostali pod kontrolu během půl hodiny, ale dohašování s rozebíráním konstrukcí jim trvalo tři hodiny. Požár se obešel bez zranění a škoda byla odhadnutá přibližně na půl miliónu korun. Příčinou požáru bylo cizí zavinění, ale z trosek se nedalo zjistit, zda to byl úmysl či třeba rozdělání ohně. Hasiči tak uchránili hodnoty za 1,3 miliony korun.
Zúčastnili se tito hasiči: Tomáš Kluziok, Rostislav Krhovják, Roman Raš, Martin Sikora, Marek Szelong, Radek Zsibrita,


Zde můžete zvolit rok výjezdů

- 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 -

Vytvořil Viktor Petříček (Devbon)