nášivka SDH Horní Suchá
- 2024 - 2023 - 2022 - 2021 - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 -

Výjezdy SDH Horní Suchá v roce 2008

21.11.2008
Požár pneumatik
Doprava vody, hašení a rozebírání pneumatik.

Celkem 14 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Karvinska zasahovalo od pátečního odpoledne 21.11.2008, respektive večera, zhruba do desáté hodiny večer u požáru ojetých pneumatik ve zchátralé hale bez střechy v Karviné-Hranicích v ulici Rudé armády. Hořely na ploše asi 30 x 30 metrů naskládané ve 2,5 metrové vrstvě.
Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu během dvou hodin, velkou práci jim ale dalo dohašování pneumatik, kdy se musely vytahovat po jedné a hasit pomocí pěny. Na pomoc přijel majitel areálu a do rozebírání pneumatik z hromady se zapojil jeho speciální bagr.
Zhruba do 18:30 na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Karviné, Orlové a Českém Těšíně a šest dobrovolných jednotek z obcí Karviná-Hranice, Horní Suchá, Petrovice-Závada, Orlová-Poruba, Havířov a Doubrava.
Po půl sedmé operační středisko hasičů povolalo také dobrovolné hasiče z obcí Karviná-Staré Město, Karviná-Ráj, Orlová-Město, Dětmarovice a Petrovice-Marklovice. Na kontrolu požářiště zůstala na místě téměř do půlnoci jednotka z Karviné-Hranic.
Na hustý stoupající dým nad městem a štiplavý zápach upozorňovalo operační středisko hasičů od začátku zhruba dvě desítky svědků. Hasiči informovali o požáru Českou inspekci životního prostředí a státní podnik Povodí Odry.
Protože panovaly špatné povětrnostní podmínky, hasiči vydali prostřednictvím regionálních rádií a internetových serverů upozornění, aby obyvatelé Karviné-Hranic nechali zavřená okna a raději nevycházeli ven. Také zapůjčili Policii ČR tlampač, pomocí něhož policisté projížděli ulice a varovali obyvatele před zápachem.
V opuštěné oblasti Karviné-Hranic nejde o první požár starých pneumatik. Hned vedle zchátralé haly hořely uplynulou neděli, zhruba ve stejném rozsahu, tehdy však byly lepší povětrnostní podmínky a černý dým stoupal nahoru k obloze.
Škoda po pátečním požáru je nulová, protože šo o skládku starých pneumatik a hala byla v demolici.
  • Roman Raš
17.11.2008
Požár nízké budovy
Hašení a dohašovací práce požáru na finském domku.

Dne 17.11.2008 ve 12.30. hod byl vyhlášen požární poplach nízké budovy v Horní Suché na ul. Spodní 596/42. Požár byl zlikvidován ve 14.20 hod. a to jednotkami HZS Havířov a SDH Horní Suchá. Naše jednotka se podílela po příjezdu na místo události přímo hašením a dohašovacími prácemi daného objektu.
  • Tomáš Stefan
25.9.2008
Požár administrativní budovy
Dohašovací práce a rozebirání ohořelého objektu.

Šest jednotek hasičů zasahovalo od středečního večera 24.9.2008 až přes středeční půlnoc u požáru přízemní administrativní budovy ve Stonavě (okres Karviná) ve tvaru „U“, která měla po rekonstrukci sloužit od ledna 2009 jako ubytovna. Z objektu se podařilo včas odejít pěti lidem, škodu odhadl majitel na 3,5 milionu korun.
Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů ve středu krátce po půl deváté večer. Na místo byly ihned vyslány tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Karviné, Havířově a Českém Těšíně a s nimi tři dobrovolné jednotky hasičů z obcí Horní Suchá, Český Těšín-Město a Petrovice-Závada.
Při příjezdu hořela vysokým plamenem a po celé své ploše sedlová střecha jednopodlažního objektu ve tvaru U s hlavní částí o délce 36 metrů a dvěma rameny (bočními částmi), každé mělo 22 metrů. Šířka objektu byla cca 7 metrů. Hasičům se podařilo dostat silně rozvinutý požár pod kontrolu až za téměř dvě hodiny. Zcela jej uhasili až kolem půl páté ráno, když na místě zůstala od jedné hodiny do půl páté hasičská jednotka Petrovice-Závada.
I tak z rekonstruované administrativní budovy, která měla být otevřena v lednu 2009 jako ubytovna, zbyly pouze zděné části střední části, boční části byly ze sendvičové konstrukce a ta nápor ohně nevydržela.
V objektu se pohybovalo před požárem pět osob, těm se podařilo odpustit areál bez zranění. Příčinu vzniku požáru vyšetřuje Policie ČR ve spolupráci s hasiči. Ve čtvrtek dopoledne, tedy za světla, bude požářiště společně ohledáno.
  • Tomáš Kluziok
24.9.2008
Požár administrativní budovy
Doprava vody, hašení dvěma proudy a rozebirání ohořelého objektu.

• Tomáš Kluziok
9.9.2008
Údaj není k dispozici.
6.9.2008